четвер, 23 січня 2014 р.
Урок інформатики в 3 класі на шкільний конкурс «Мій кращий урок»
Тема. Кодування
інформації 3
клас. 28.11.13
Мета уроку :
навчальна:
·
розглянути
способи кодування;
·
ознайомити з
поняттями «біт», «байт»;
·
вчити
розкодовувати інформацію;
розвивальна:
·
вчити давати
чіткі, повні відповіді на запитання;
·
розвивати
усне мовлення, уяву, логіку;
виховна:
·
виховувати
взаємоповагу, культуру спілкування, інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: зошити, підручник для 3 класу (за програмою "Сходинки до
інформатики"), мультимедійний проектор, презентація, технологічна карта уроку.
Література:
1.
Сходинки до
інформатики: Підруч. Для 3 кл. загальноосвіт. навч. закл./Г. В. Ломаковська, С.
Я. Колесніков, Ф.М. Ривкінд, Й.Я.Ривкінд. – 3-тє вид., випр.. й переробл. – К.:
Світич, 2008.
2.
Сходинки до
інформатики: Робочий зошит Для 3 кл. загальноосвіт. навч. закл./Г. В. Ломаковська, С. Я. Колесніков,
Ф.М. Ривкінд, Й.Я.Ривкінд.
3.
http://metodportal.net/node/22483 (Методичний портал | Уpoк №13 Коди бувають різні.
Сходинки до інформатики 3 клас, автор Мацаєнко Сергій Васильович)
4.
http://teach-inf.at.ua/load/dlja_urokiv/3_klas/upok_12_koduvannja_informaciji/7-1-0-91#.UuAtA-HcEnI
План уроку:
1. Організаційний
момент (3 хв.)
2. Актуалізація опорних знань (5 хв.)
3. Пояснення нового матеріалу (9 хв.)
4. Фізкультхвилина (2 хв.)
5. Робота із зошитом (6 хв.)
6. Практична робота (15 хв.)
7. Релаксація (2 хв.)
8. Підсумок уроку (2 хв.)
9. Домашнє завдання (1 хв.)
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1.1. Привітання
Знову день почався, діти.
Всі зібрались на урок?
Тож пора нам поспішати –
Кличе в подорож дзвінок.
А урок наш незвичайний,
«Грою» - всі його зовуть.
Щоб урок цей був цікавим,
Ти активним мусиш буть.
1.2. Мотивація навчальної
діяльності.
Сьогодні
запрошую вас у подорож чудовою країною. А назву цієї загадкової країни ви
дізнаєтесь, коли розгадаєте цей кросворд.
А для того, щоб ця подорож була цікавою, вам потрібно згадати все те, що
ми вчили на минулих уроках, бути активними, старанними та уважними.
ІІ. Актуалізація опорних
знань.
2.1.
Розгадування кросворда- Пристрій, за
допомогою якого можна ввести в комп’ютер малюнки, фотографії, текст. (сканер)
- Якщо є складна
робота,
Мусить бути лиш
охота,
Бо зі мною буде
толк,
Адже я – системний…(блок)
- Пристрій, який використовують для зв’язку між комп’ютерами та для виходу в Інтернет. (модем)
- А, Б, В, Г, Ґ і кома –Всім, мабуть, уже відомаТака клавішна структура.Звісно ж це… (клавіатура)
- Я пишу листи і вірші,Мої тексти найгарніші.Хай підтвердить весь народ,Як усім потрібен …(Word)
- Я не нишпорю в коморах,Не ховаюся по норах.Ковзаю по столу трішки,Бо комп’ютерна я … (мишка)
- Друкувальний пристрій. (принтер)
- Я показую об’єкти,
Я не плеєр, не мотор,
А звичайний …(монітор)
9. Новини, повідомлення, відомості представлені у
різних видах. (інформація)[4]
Тож як називається та країна, якою ми сьогодні будемо подорожувати?
Отже, країна по якій ми здійснимо
віртуальну подорож – називається Кодування
.
Кожен, хто подорожує, повинен виконувати такі правила.
1. Правило піднятої руки. Якщо хочеш щось спитати, підніми руку.
2. Без дозволу - нічого не вмикай.
3. Знаєш сам – навчи того, хто не знає.
4. Будь уважним і старанним.
ІІІ. Пояснення нового
матеріалу.
(Пояснення
з демонструванням)
Увага! Швидкий потяг в подорож країною коодування відходить з першої колії.
Ну що ж, вирушаємо в подорож.
3.1. Зупинка «Біт та
байт»
Люди часто користуються кодуванням інформації.
Люди часто користуються кодуванням інформації.
Наприклад, військові для збереження
секретності під час навчань, спілкуючись у відкритому ефірі, користуються
спеціальними кодами.
Письменник Конан Дойл написав цікаве
оповідання "Танцюючі чоловічки". Його можна знайти й прочитати у
книжці "Записки про Шерлока Холмса". Автор придумав цікавий спосіб
кодування інформації.
Замість букв застосовуються чоловічки
у різних позах. їх руки й ноги змінюють положення. Здається, що кожен з них
виконує веселий танок. За допомогою цього коду передавалась інформація. [3]
Американський художник Самюель Морзе
придумав новий спосіб кодування. Букви кодувалися за допомогою крапок і тире.
Такий код використовувався для телеграфування та радіопередач. Якщо замість
крапки поставити цифру 0, замість тире - 1, то слово буде
записано за допомогою двох цифр .Працюючи за комп'ютером, ти набираєш на
клавіатурі букви, цифри, інші символи. Ця інформація потрапляє в
комп'ютер у вигляді кодів і зберігається закодованою.
Так цифра 1 перетворюється в 00000001,
цифра 3 перетворюється в 00000011, буква Б перетворюється
в 10000001 ...У такому коді кожна з цифр 0 або 1 називається біт, а
вісім таких цифр утворюють байт.
Можна сказати, що кодування - це перетворення інформації для
передачі або збереження
3.2. Зупинка «Ребус»
Ребус - загадка, в якій слова, що розгадуються, зображено у вигляді комбінації малюнків з літерами та іншими знаками.
[1]
ІV. Фізкультхвилина
Зупинка «Хвилинка Здоров’я»
Раз! Два! Всі присіли
Потім вгору полетіли.
Три! Чотири! Нахилились
Із струмочка гарно вмились.
П’ять! Шість! Усі веселі
Летимо на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли
Ніжками затупотіли.
Дев’ять! Десять! Відпочили
І на місце тихо сіли.
V. Робота із зошитом
VІ. Практична робота .
Станція «Курчата»
Техніка безпеки. Хто назве одне з
правил безпечної роботи за ПК сідає виконувати практичне завдання.
За програмою «Сходинки до інформатики», вправа «Курчата»
Ви маєте обчислити значення виразу, який знаходиться у лівому верхньому
куті екрана. Користуючись клавішами-стрілками, підвести маму-курку до яйця з
відповідним числом.
Якщо відповідь правильна, то з яйця вилупиться курчатко, що ходитиме за
мамою –куркою.
Якщо ти помилишся, курчатко бігатиме по лужку й шукатиме маму-курку. [1]
VІІ. Релаксація.
Зупинка відпочинку.
Очима швидко обертаймо,
Та головою не хитаймо.
Ліворуч – раз, два, три, чотири
Праворуч – стільки ж повторили.
По колу очі обертаймо
І все навколо розглядаймо
Раз коло, два і три, чотири.
Щільніше очі ми закрили.
На п’ять і шість їх потримали
По колу знову пообертали.
VІІІ. Підсумки уроку та оцінювання
Кінцева зупинка «Незакінчене речення»
1. Кодування
– це…
2. Біт –
це…
3. Вісім
бітів утворюють …
Х. Домашнє завдання
Закодуйте прислів’я будь-яким відомим вам способом:
Книга вчить, як на світі жить.
Закодуйте прислів’я будь-яким відомим вам способом:
Книга вчить, як на світі жить.
четвер, 16 січня 2014 р.
четвер, 9 січня 2014 р.
Про мене
Рік народження:
20 грудня 1987 рік.
Освіта
і стаж роботи:
Освіта:
В 2010 році закінчила фізико-математичний
факультет Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира
Винниченка і отримала повну вищу освіту
за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Математика» . Здобула
кваліфікацію вчителя математики та основ інформатики загальноосвітнього навчального
закладу ІІ-ІІІ ступенів.
Категорія – спеціаліст.
Стаж роботи – 4 р.
середа, 8 січня 2014 р.
10 клас Використання вбудованих функцій
Тема. Використання
вбудованих функцій
Мета уроку:
навчальна:
• навчитися застосовувати функції табличного
процесора;
• закріпити навички створення та форматування таблиць і використання формул;
розвивальна:
• розвиток навичок порівняння та узагальнення знань;
• розвиток умінь робити висновки;
виховна:
•
виховання культури мовлення.
Тип уроку: практична робота.
Обладнання: Програмне забезпечення табличний
процесор Ms Excel; презентація до уроку; проектор; дошка; картки: Практична
робота «Використання вбудованих
математичних та логічних функції» (Додаток
1)
Література:
1. «Навчальна програма поглибленого вивчення інформатики для учнів 10-11
класів загальноосвітніх навчальних закладів».
2. Інформатика 10 клас. Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів.
Профільний рівень /Й.Я.Ривкінд.
3. Microsoft Excel у профільному навчанні/І.О Завадський.
План уроку:
1. Організаційний момент (2 хв.)
2. Мотивація
вивчення теми (2 хв.)
3. Актуалізація
опорних знань (15 хв.)
4.
Застосування вмінь (
практична робота) (20 хв.)
6.
Підсумок уроку (4 хв.)
7. Домашнє
завдання (2 хв.)
Хід уроку
1. Організаційний момент.
Привітання
2. Мотивація
вивчення теми.
Уміння використовувати стандартні функції дозволяє
швидко і легко проводити складні обчислення з великою кількістю даних. Тому на
цьому уроці ми повторимо теоретичну частину даної теми і застосуємо наші знання
на практиці. А епіграфом нашого уроку буде: «Більше думай, а тоді вирішуй.
Спіши повільно»
3. Актуалізація опорних знань.
Давайте
пригадаємо, а що ми вже знаємо про ЕТ Excel? Для
цього я пропоную вам пограти в гру «Закінчи
речення». Вам необхідно буде швидко продовжити мої речення. Я
розпочинаю, а ви закінчуєте. Отже…
1.
Діалогова система обробки даних, поданих
у вигляді прямокутної таблиці називається …(електронна
таблиця)
2.
Кожна клітинка (комірка або чарунка) таблиці має своє …… (ім’я)
3.
Ідентифікатор (ім'я) клітинки складається із
назви ……… (стопчика і номера рядка)
4. Файли, в яких
зберігаються ЕТ, ще називаються …… (книгами)
5.
Ім’я файла (книги) в ЕТ Еxcel має розширення ……. (xls)
6. Кожна книга в Excel
складається з …….. (аркушів, листів)
7.
Формула ЕТ починається зі знака… (дорівнює)
8.
У формулу можуть входити такі елементи:…(оператори, посилання на комірки, значення,
функції і імена)
9.
Графічний спосіб подання табличних даних
називається… (діаграма)
10. Багато
з вбудованих функцій Excel призначено для виконання дуже
специфічних завдань. Однак найчастіше використовують такі функції:
a.
SUM(число1;число2;…)…(Підсумовує
числа)
b.
MAX(число1;число2;…) – (Визначає
максимальне число з набору)
c.
MIN
(число1;число2;…) – (Визначає мінімальне число з набору)
d.
COUNT
(значення1;значення2;…) – (Підраховує кількість чисел у списку аргументів)
11. Іноді є
потреба розв’язувати задачу одним із варіантів, залежно від виконанна (чи не
виконання) певних умов. У такому разі використовують логічні функції, зокрема …
(IF), … (AND),…(OR).
- Застосування вмінь
(практична робота)
Інструктаж з
техніки безпеки.
А тепер починається найцікавіше. Зараз ми з
Вами за допомогою табличного процесора Ms Excel обрахуємо відхилення маси тіла
від норми та відхилення пульсу від норми. А для цього ми використаємо дані, які
взяли напередодні уроку в медичної сестри.
Кожен учень отримує картку з завданням для
практичної робота (Додаток1)
5. Підсумок уроку
Ви сьогодні дуже плідно працювали
на уроці, виконали поставлену перед Вами задачу, а також показали гарні навички
роботи в середовищі електронної таблиці. А також кожен з Вас зробить особисті
висновки. За роботу на уроці Ви отримуєте наступні оцінки:
6.Домашнє завдання
Читати Розділ 3, п 3.6, ст. 164
Додаток 1
Практична робота «Використання вбудованих математичних та
логічних функції»
Хід виконання :
1. Створіть
таблицю за формою, поданою на рис.1. Збережіть її у файлі з іменем Практ.xls.
Рис. 1
2.
На основі даних, наведених у таблиці 1,
визначте, чи є відхилення пульсу від норми. Для цього уведіть до клітинки G3 таку формулу: =IF(F3<60;
«Низький пульс»; IF(F3<=80;
«Норма»; «Підвищений пульс»)).
Зміст формули такий: якщо пульс становить менше 60 ударів за хвилину, то це
низький пульс, в іншому випадку треба виконати додаткову перевірку: якщо пульс
менший за 80 ударів, то він у нормі, інакше – підвищення. Скопіюйте цю формулу
в клітинку G4:G7.
Таблиця 1
Знання пульсу
|
Повідомлення, яке потрібно
ввести
|
60≤Пульс≤80
|
Норма
|
Пульс<80
|
Низький пульс
|
Пульс>80
|
Підвищений пульс
|
3.
Для розрахунку індексу маси тіла скористайтесь формулою Ind=x/y2, де х – маса, кг; у – зріст, м.
Скопіюйте дану формулу до клітинок D4:D7 для визначення індексу маси тіла
решта вихованців.
4.
На основі даних таблиці 2 визначте
відхилення маси від норми.
Таблиця 2
Індекс маси тіла
|
Повідомлення, яке потрібно
вивести
|
Ind<18
|
Дуже мала маса!
|
18≤
Ind<20
|
Мала маса!
|
20≤
Ind<26
|
Норма!
|
26≤
Ind<31
|
Перевищення норми!
|
Ind≥31
|
Треба худнути!
|
5. Уведіть
формули для обчислення максимальної та мінімальної маси тіла та зросту.
6. Зробіть
висновки практичної роботи.
Підписатися на:
Дописи (Atom)